Program PTON – tretji semester

January 20th, 2016

(vsa predavanja bodo v sobi za specializante na Pediatrični kliniki – P1, Bohoričeva 20, Ljubljana), razen, kadar je označeno drugače

 

 

Program PTON– tretji semester

(vsa predavanja bodo v sobi za specializante na Pediatrični kliniki – P1, Bohoričeva 20, Ljubljana), razen, kadar je označeno drugače

 

2016

 

Petek, 8. januar, 2016

16.00 – 17.00 Vrojene napake presnove (Žerjav-Tanšek M)

17.00 – 17.30 Odmor

17.30 – 18.30 Posnemovalci hipoksično-ishemične encefalopatije in nekatere nevrometabolne motnje (Neubauer D)

 

Sobota, 9. januar, 2016

09.00 – 10.00 Nevrodegenerativne bolezni (Neubauer D)

10.00 – 11.00 Mitohondrijske bolezni zgodnjega obdobja (Rogač M)

11.00 – 11.30 Odmor

11.30 – 13.00 Mitohondrijske bolezni v šolskem in mladostniškem obdobju ter mitohondrijske bolezni in epilepsija (Perkovič-Benedik M, Neubauer D)

 

 

Petek, 15. januar, 2016

Prost termin

 

Sobota, 16. januar, 2016

8.00 – 9.00 Hidrocefalus in diskranije (Koršič M)

9.00 – 10.00 Endoskopija v otroški nevrokirurgiji (Koršič M)

10.00 – 11.00 Razlogi, principi in možnosti mikrokirurškega zdravljenja tumorjev zadnje lobanjske kotanje in pinealnega področja (Prestor B)

11.00 – 11.30 Odmor

11.30 – 12.30 Mikrokirurgija tumorjev hrbtenjače: Načrtovanje in možnosti zdravljenja

(Prestor B)

12.30 – 14.00 Endonazalna endoskopsko-asistirana kirugija makroadenomov hipofize
in kraniofaringiomov (Bošnjak R)

 

Petek, 29. januar, 2016

16.00 – 17.00 Kirurško zdravljenje anevrizem in AVM možganskih žil (Matos B)

17.00 – 17.30 Odmor

17.30 – 18.30 Kirurško zdravljenje poškodb brahialnega pleteža pri otrocih (Zorman P)

 

Sobota, 30 januar 2016

10.00 – 11.30 Prenatalna diagnostika motenj v razvoju osrednjega živčevja (Vipotnik V T)

11.30 – 12.00 Odmor

12.00 – 13.00 Mišična biopsija v diagnostiki živčno-mišičnih bolezni (Meznarič M)

 

 

Petek, 5. februar, 2016

Delavnica: Glavobol

15.15. – 15.50 Patofiziologija in opredelitev (Kopač L)

15.50 – 16.15 Tenzijski glavobol (Mlakar A)

16.15 – 16.50 Odmor

16.50 – 17.20 Sekundarni glavobol (Perkovič-Benedik M)

17.20 – 17.45 Migrena (Rener Primec Z)

17.45 – 18.30 Prikaz primerov (Kopač L)

 

Sobota, 6. februar, 2016

09.00 – 10.00 Klinične značilnosti in razdelitev živčno-mišičnih bolezni (Perkovič-Benedik M)

10.00 – 11.00 Miopatije: razdelitev in glavne značilnosti (Leonardis L)

11.00 – 11.30 Odmor

11.30 – 12.30 Dedne miotonije (Leonardis L)

 

 

Petek in sobota,

February 12 -13, 2016

International Workshop on Childhood Dystonia

Jean-Pierre Lin

Evelina Children’s Hospital

London, UK

Vlatka Mejaški-Bošnjak

University of Zagreb, School of Medicine

Zagreb, Croatia

Mojca Žerjav-Tanšek

University Medical Centre

Ljubljana, Slovenia

Hermina Damjan

University Institute of Rehabilitation

Ljubljana, Slovenia

Katja Groleger Sršen

University Institute of Rehabilitation

Ljubljana, Slovenia

 

 

Venue: GH Union, Miklošičeva 1, 1000 Ljubljana (Friday, February 12, 2016)

08.30 – 09.00 registration

09.00 – 09.45

The impact and prognosis of dystonia in childhood

[Lin]

09.45 – 10.00 discussion

10.00 – 10.45

Congenital CMV infection – a common cause of disability

[Mejaški-Bošnjak]

10.45 – 11.30 discussion and coffe break

11.30 – 12.30

Inborn erorrs of metabolism presenting with dystonia

[Žerjav – Tanšek]

12.30 – 12.45 discussion

13.00 – 14.30   Break for lunch

14.30 – 15.30

Management of status dystonicus and sever dystonia/spasticity
[Lin]

15.30 – 15.45 discussion

15.45 – 15.30

Scoring systems and questionaires for evaluating dystonia

[Groleger – Sršen]

15.30 – 16.15 discussion and coffee break

16.15 – 17.15

Dystonia – therapeutic considerations

[Lin]

17.15 – 19.00 discussions and get together

 

 

Venue: University Rehabilitation Institute, Linhartova 51, Ljubljana (Saturday, February 13, 2016)

08.30 – 09.00

Short presentation of the paediatric part of the institute

[Damjan]

09.00 – 09.45

Dyskinetic cerebral palsy

[Damjan]

09.45 – 10.30 discussion and coffee break

10.30 – 12.00

Current advances in paediatric movement disorders and video presentations

[Lin]

12.00 – 12.15 discussion

12.15 – 13.30

Presentations of difficult cases from Slovenia and discussion on therapeutic possibilities

 

14.00 End of Workshop

 

 

Petek, 19. februar, 2016

Sobota, 20. februar, 2016

ŠOLSKE POČITNICE Lj

 

Petek, 26. februar, 2016

Sobota, 27. februar, 2016

ŠOLSKE POČITNICE Mb

 

 

Petek, marec 4, 2016

16.00 – 17.30 Ohlapen novorojenček in ohlapen dojenček (Paro-Panjan D in Osredkar D)

17.30 – 18.00 Odmor

18.00 – 19.00 Hereditarne polinevropatije (Leonardis L)

 

Sobota, marec 5, 2016

10.00 – 11.00 Miastenija gravis (Bizjak N)

11.00 – 11.30 Odmor

11.30 – 12.30 Pulmološka obravnava otrok z ŽM boleznimi in neinvazivna ventilacija na domu (Krivec U)

12.30 – 13.30 Mišične distrofije (Leonardis L)

 

EPNS Courses, Budapest Hungary

8-9 March 2016 ‘Epilepsy and other paroxysmal disorders’

(plačano s kotizacijo)

 

10-11 March 2016 ‘Behavioural, psychological and psychiatric aspects of neurology, including autism and learning difficulties’

(po želji – samostojno plačilo)

 

Petek, marec 25-Velika noč

Sobota, marec 26 – Velika noč

 

Petek, april 1, 2016

16.00 – 17.00 Akutna motnja zavesti (Perkovič-Benedik M)

17.00 – 17.30 Odmor

17.30 – 18.30 Akutna motnja zavesti – infektološki vzroki (Pokorn M)

 

 

Sobota, april 2, 2016

09.00 – 10.00 Dermatomiozitis (Avčin T)

10.00 – 11.00 Zvečan znotrajlobanjski tlak (Osredkar D)

11.00 – 11.30 Odmor

11.30 – 13.30 Akutno nastala pareza, akutni hemisindromi in pareze obraznih živcev

(Rener-Primec Z) ODPADLO – sledi 7.5.

 

Petek, april 8, 2016

 

Sobota, april 9, 2016 Prosta termina

 

Petek, april 15, 2016

16.00 – 17.00 Sum na ekspanzivno lezijo v osrednjem živčevju: klinični in nevrološki pregled ter diagnostični postopki (Perkovič-Benedik M)

17.00 – 17.30 Odmor

17.30 – 19.00 Pregled tumorjev osrednjega živčevja v otroškem in mladostniškem obdobju (Kitanovski L)

 

Sobota, april 16, 2016

09.00 – 09.20 Tumorji v otroški dobi (Popovič M)

09.20 – 10.20 Nevroradiološka diagnostika tumorjev osrednjega živčevja (Koren A)

10.20 – 11.00 Principi zdravljenja tumorjev osrednjega živčevja v otroškem obdobju

(Kitanovski L)

11.00 – 11.30 Odmor

11.30 – 12.15 Radioterapija pri otrocih (Zadravec Zaletel L)

12.15 – 14.00 Prikaz primerov z aktivno diskusijo (Faganel Kotnik B, Popović M, Kitanovski L)

 

Petek, april 22, 2016

16.00 – 17.00 Pozne posledice tumorjev v otroški dobi (Faganel Kotnik B in Kotnik P)

17.00 – 17.30 Odmor

17.30 – 18.30 Kognitivne posledice malignih bolezni in zdravljenja v otroštvu (Bürger Lazar M)

18.30 – 19.30 Dolgotrajno sledenje nevroonkoloških bolnikov (Šuštar N)

 

Sobota, april 23, 2016

09.00 – 10.00 Imunski sistem in njegove interakcije z osrednjim živčevjem (Ihan A)

10.00 – 11.00 ADEM (Bizjak N)

11.00 – 11.30 Odmor

11.30 – 12.30 Multipla skleroza v otroškem obdobju (Bizjak N)

 

 

Petek, maj 6, 2016

16.00 – 17.00 Guillian-Barre sindrom in CIDP (Golli T)

17.00 – 17.30 Odmor

17.30 – 18.30 Opsoklonus-mioklonus-ataksija sindrom (Neubauer D)

 

Sobota, maj 7, 2016

09.00 – 10.00 Mielopatije (Perkovič-Benedik M)

10.00 – 11.00 Avtoimuni encefalitisi povzročeni z avtoprotitelesi (Perkovič-Benedik M)

11.00 – 11.30 Odmor

11.30 – 12.30 Akutna ishemična možganska kap in akutne pareze (Rener-Primec Z)

 

Petek, maj 13, 2016

16.00 – 17.00 Obravnava bolnika s sumom na okužbo osrednjega živčevja

(Pokorn M, Plankar T)

17.00 – 17.30 Odmor

17.30 – 18.30 Encefalitis in mielitis (Arnež M)

 

Sobota, maj 14, 2016

08.00 – 09.00 Sydenhamova horeja, PANDAS, postinfekcijska ataksija in cerebelitisi

(Oražem J)

09.00 – 10.00 Serozni meningitis (Vincek K)

10.00 – 11.00 Gnojni meningitis (Pokorn M, Plankar T)

11.00 – 11.30 Odmor

11.30 – 12.30 Žariščne okužbe osrednjega živčevja in okužbe nevrokirurških obvodov

(Pokorn M, Plankar T)

12.30 – 13.30 Intrauterine okužbe, otroška paraliza, tetanus in botulizem (Lah LL)

 

 

Petek, maj 20, 2016

Predstavitev seminarjev (6) – tri ure

 

Sobota, maj 21, 2016

Predstavitev seminarjev (10) – pet ur

 

Petek, maj 27, 2016

TEST

 

Sobota, maj 28, 2016

Podelitev diplom in zaključek

 

Večerja

 

 

 

izobraževanje, otroška nevrologija, Uncategorized

  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.
You must be logged in to post a comment.